چاپ کتاب : اتصالات خمشی بر پايه سختی متغير در سازه های فولادی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بخشی از مقدمه کتاب : اتصالات خمشی بر پايه سختی متغير در سازه های فولادی

 

زلـزله 17 ژانويه سال 1994 نورثـريج که در20 مايلي شمال غرب لس آنجلس اتفاق افتاد، اولين زلزله­اي بود که به تعداد زيادي از ساختمان هاي مقاوم خمشي در محل حادثه آسيب سازه­اي رساند. اگر چه شدت زلزله 8/6 در مقياس ريشتر بود، که بر اساس مقدار انرژي رها شده، يک زلزله متوسط در نظر گرفته مي­شد، تعداد زيادي از اتصالات تير به ستون ساختمان هاي مقاوم خمشي، در آن زلزله به شدت آسيب ديدند. اين اتصالات در آيين نامهUBC مورد تأييد قرار گرفته بودند و تصور مي شد که ظرفيت کافي دارند تا تير در خمش، به حد تسليم برسد و يا ناحيه چشمه اتصال ستون دچار تسليم برشي گردد. اما بر خلاف انتظار، اکثريت اتصالات، به دلايل مختلفي که ذکر خواهد شد، بصورت ترد گسيخته شدند و در موارد کمي، رفتار آنها شکل پذير بود. يکسال بعد از زمين لرزه نورثريج، درست در 17 ژانويه 1995 زلزله اي به بزرگي 9/6 در مقياس ريشتر، شهر کوبه در ژاپن را لرزاند که در اين زلزله نیز بسياري از اتصالات قاب­هاي خمشي آسيب ديدند و حتي بعضي از ساختمان­ها با قاب خمشي فرو ريختند. کشف آسيب­هاي جدي در ساختمان هاي فولادي، با قاب­هاي خمشي جوشي در زلزله­هاي ديگر نيز تأييدي بر آسيب­هاي اتفاق افتاده در قاب­هاي خمشي نورثریج بود و اين نشان دهنده اين مطلب بود که آسيب ها فقط به خصوصيات لرزه اي در زلزله نورثریج مربوط نمي شود و نقص، از خود اتصالات آسيب ديده مي باشد.

زلزله نورثریج, به دلیل تحولاتی که در روند طراحی و ساخت اتصالات گیردار جوشی در سازه های فولادی ایجاد کرد, نقطه عطفی در تاریخ طراحی و اجرای این نوع سازه ها محسوب می شود. بدنبال زلزله نورثریج, تعدادی از ساختمان­های فولادی جوشی با سیستم قاب خمشی, در ناحیه اتصالات تیر به ستون دچار شکست شدند. خرابي دور از انتظار بسياري از ساختمان­هاي با سيستم‌ مقاومت جانبي قاب خمشي در این زلزله، نوع نگاه به اتصالات اين قاب‌ها را دچار دگرگوني كرد. به همین دلیل مهندسان با مشاهده شكست هاي غير منتظره گسترده در جوش‌ها و فلز پايه در اتصالات متعارف قاب‌هاي مقاوم خمشي، بر آن شدند تا اتصالاتي با شكل‌پذيري بيشتر و جزئيات اصلاح شده، معرفي كنند. يكي از بخش‌هاي مهم اتصالات تير به ستون در قابهاي خمشي، ناحيه چشمه اتصال مي‌باشد كه سختي و مقاومت آن در رفتار و شكل‌پذيري قاب تاثير بسزايي دارد. بخصوص رفتار چشمه اتصال در قاب‌هاي خمشي ويژه، كه شكل‌پذيري بالايي از اين نوع قاب انتظار مي‌رود، نقش بسيار مهمي را ايفا مي‌كند. اين موضوع، ضرورت بررسي شكل ‌پذيري، رفتار و عملكرد لرزه‌اي قاب‌هاي خمشي فولادي، با منظور نمودن اثر چشمه اتصال در آن‌ها، توسط روش نوين طراحي بر مبناي عملكرد (كه بر پايه تحليل‌هاي غيرخطي استوار است) را مشخص مي‌كند.

 

چاپ کتاب در موسسه خوارزمی

 یکی از خدماتی که موسسه خوارزمی به شما و تمامی دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان مقطع دکتری ارائه میدهد چاپ پایان نامه و تحقیقات و دلنوشته های شما به عنوان کتاب است، کتاب هایی با طراحی جلد حرفه ای و کیفیت چاپ بالا که در خور نام موسسه خوارزمی و نویسنده اثر باشد با توجه به سابقه موسسه خوارزمی در زمینه چاپ کتاب سال 95 موسسه خوارزمی رکورددار چاپ کتاب معرفی شد. شما هم اگر به دنبال یک رزومه کاری منحصر به فرد برای خودتان هستید موسسه خوارزمی همراه شماست تا کتاب شما را با هر تعداد تیراژی کم یا زیاد چاپ کند تا یک وجه برازنده و شایسته به رزومه و تجربه کاری شما بدهد.  

 

اتصالات خمشی بر پايه سختی متغير در سازه های فولادی

 

برای مشاوره در زمینه نوشتن پایان نامه خود میتوانید از اساتید و مشاورین حرفه ای موسسه خوارزمی کمک بگیرید .همچنین موسسه خوارزمی شرایط ویژه ای برای چاپ پایان نامه ، چاپ کتاب و نشر آن برای شما در نظر گرفته است با مشاورین خوارزمی در زمینه چاپ کتاب در ارتباط باشید .

 

 

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید