سال یازدهم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عمدتا ۸۰٪ افرادی که کنکور را از سال سوم شروع می کنند و با برنامه ریزی دقیق و پیگیری های مداوم به یادگیری مفهومی به همراه تکنیک های تست زنی میپردازند به موفقیت رسیده و در رشته و شهر مورد نظر خود قبول می شوند.
با توجه به این که دانش آموز کنکوری با ۲۵۴ فصل از کتب مختلف درسی مواجه بوده و در سال کنکور  می بایست علاوه بر یادگیری مباحث پیش دانشگاهی ( ۱ و ۲ ) به مرور و یاد آوری مطالب متوسطه نیز بپردازد و همچنین آشنایی به روش ها و تکنیک های تست زنی از جمله وظایف آن ها به شمار می رود، بنابر این مدت زمان پیش رو در یک سال پیش دانشگاهی بسیار اندک بوده و قطعا با کمبود وقت مواجه خواهید شد.
حالا یه حساب و کتاب ساده :
برای کنکور 254 فصل داریم اگر زمان مطالعه، مرور و تست هر فصل 30 ساعت در نظر بگیریم در مجموع شما ۷.۰۰۰ ساعت وقت برای مطالعه نیاز دارید که اگر روزانه ۱۰ ساعت مطالعه کنید حدود ۷۰۰ روز (یعنی ۲ سال) وقت لازم دارید تا برای کنکور آماده بشین یعنی اگر از امروز شروع کنید کنکور 98 می رسید.
نکات مهمی که حتما باید بهشون دقت داشته باشی ایناست :
۱- زمان مرور و فراموشی در این ساعت در نظر گرفته نشده است.
۲- میانگین ساعت مطالعه هر فصل حدود ۹۰ ساعته نه ۳۰ ساعت.
۳- روزی ۱۰ ساعت مطالعه یعنی ۱۴ ساعت وقت آزاد.
بنا بر این اگر شما مسیر موفقیت به کنکور را از سال سوم شروع نکنید. قطعا جزو دسته ۲۰ ٪ باقی مانده خواهید بود و موفقیت شما در کنکور دور از انتظار تلقی خواهد شد.
حال ما در خوارزمی در تابستان، ۵۰٪ کتب درسی سال یازدهم را به دانش آموز آموزش می دهیم که موجب می شود دانش آموز سه ماهه اول سال تحصیلی را به مرور مجدد و یادگیری روش ها و تکنیک های تستی بپردازد و همچنین میتواند در این سه ماه به یادگیری ۵۰٪ مابقی کتاب درسی پرداخته که موجب می شود همواره از سایر دانش آموزان جلو تر باشد. سپس در سه ماهه دوم سال تحصیلی علاوه بر مرور نیمه باقی مانده کتاب به آشنایی با روش و تکنیک های تست زنی به صورت مفهومی می پردازد.
با توجه به این که پیش از عید کلیه مباحث درسی و روش ها و تکنیک های تستی آنها به طور کامل آموزش داده شده است بنابراین دانش آموز میتوند با حضور در اردوی نوروزی به جمع بندی مجدد کلیه مباحث درسی و تثبیت مطالب و یادگیری مجدد تکنیک های تستی بپردازد.
از تاریخ ۲۵ فروردین تا ۳۰ اردیبهشت به جمع بندی و مرور مجدد جهت اخذ نمره بالا خواهیم پرداخت که کسب نمره کتبی عالی را در امتحانات نهایی با توجه به تاثیر آن در رتبه کنکور شما را در پی خواهد داشت که گامی بلند در جهت موفقیت شما در کنکور خواهد داشت.